Strona głównaFolie grzewcze

Folie grzewcze.

nowoczesna metoda ogrzewania

Folie grzewcze to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania. Proces emisji ciepła działa na zasadzie promieniowania podczerwonego, dzięki czemu ogrzewanie jest bardziej wydajne. Folia grzejna to w rzeczywistości elastyczny grzejnik. Wykonana jest z wysokiej jakości węgla o konkretnych właściwościach oraz masy aluminiowej. Poszczególne materiały nakładane są warstwowo za pomocą innowacyjnego rozwiązania kojarzonego z drukowaniem. Właśnie te warstwy odpowiadają za emisję promieni podczerwonych.

Bazę folii grzejnej podłogowej stanowi folia PET. Charakteryzuje się sporą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Dodatkowo wykazuje się sporą izolacyjnością i ognioodpornością, dzięki czemu cały system jest bardzo bezpieczny. Folia grzejna zasilana jest za pomocą miedzianej taśmy, która podłączona zostanie do sieci elektrycznej na stałe. Sterowanie tym sposobem ogrzewania odbywa się za pomocą panelu wbudowanego w ścianę.

https://sunbraks.pl/wp-content/uploads/2021/04/Ceramic-tiles.jpg
https://sunbraks.pl/wp-content/uploads/2021/04/folia-grzewcza-pokoj.jpg

Czym od tradycyjnego ogrzewania różni się folia grzewcza? Podczerwień nie ogrzewa powietrza, jak ma to miejsce w standardowych konwektorowych systemach. Promienie podczerwone nagrzewają konkretne przedmioty, na które są emitowane. Jeśli umieszczona zostanie folia grzewcza pod panele, wówczas nagrzane zostaną elementy wykończenia podłogi. W związku z tym bardzo zasadna jest także folia grzewcza sufitowa, umieszczana na suficie pod warstwą płyt gipsowych. W odróżnieniu od innych systemów, promienie cieplne w pierwszej kolejności emitowane są w stronę pomieszczenia, a nie unoszą się w górę.

Zadzwoń i zapytaj o ofertę dla Ciebie: 507 421 668

https://sunbraks.pl/wp-content/uploads/2021/04/baner-termofolds-1200x675-1.jpg
https://sunbraks.pl/wp-content/uploads/2021/04/zestaw-folia-grzewcza.png

Korzyści ogrzewania folią grzewczą:

Folia grzewcza to elastyczny, cienki grzejnik elektryczny na podczerwień. Oferowana jest w różnych mocach grzewczych oraz szerokościach. Generatorem ciepła i podczerwieni jest mieszanka pasty grafitowej, od jej gęstości i proporcji zależy moc grzewczą.
Folie grzejne są tańsze od większości systemów ogrzewania podłogowego i centralnego.
Dobra folia grzewcza jest wytrzymała na uszkodzenia i trwała, co pozwala szacować jej żywotność na sto lat.
Nowoczesne folie grzewcze podłogowe zużywają o połowę mniej prądu, niż tradycyjne maty grzewcze.
Folia grzewcza 12V oraz zasilana prądem sieciowym może być montowana w obrębie ścian i podłóg. W związku z tym unika się montażu grzejników będących kłopotem w nowoczesnych aranżacjach.
Grzewcza folia podłogowa, sufitowa lub ścienna nie spowoduje kłopotów z czadem lub nieprawidłowym odprowadzaniem spalin. Unika się także innych standardowych problemów związanych z kotłami CO, takich jak groźba pożaru czy wybuchu
1
Folia grzejna – jak wybrać?

Najważniejszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę wybierając folie grzewcze na podczerwień, jest ich moc. Folia powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia, dla którego w projekcie oblicza się potrzebną jednostkową moc cieplną. Firma TERMOFOL oferuje folie o kilku typach mocy wyrażone w jednostce W/m². Wystarczy wybrać odpowiedni wariant i dopasować go do założeń projektowych.

Jeśli obiekt nie ma odpowiednich obliczeń, można samodzielnie szacunkowo określić jakiej mocy urządzenia będą potrzebne. Warto pamiętać, że wszystkie folie grzewcze na podczerwień mają taki sam pobór prądu. Różnica polega jedynie na tym, jak szybko pomieszczenie zostanie nagrzane i zapanują w nim komfortowe warunki. W związku z tym warto wybrać folie grzewcze o większej mocy, których efekty pracy będą widoczne bardzo szybko.

Kolejnym krokiem, który czeka nas podczas zakupu, jest określenie ilości folii, jaka będzie potrzebna. Najlepszym rozwiązaniem będzie pokrycie całej podłogi za pomocą folii grzewczej na podczerwień. Można odjąć przestrzeń, która będzie pokryta stałą zabudową, pod którą nie umieszcza się folii. Nie warto szukać pozornych oszczędności i układać folii tylko na fragmencie powierzchni. Może to powodować wolniejsze nagrzewanie się pomieszczenia, co szczególnie będzie doskwierało podczas mrozów.

Ważny aspekt stanowi także wybór odpowiedniego termoregulatora, który przeznaczony będzie do sterowania ogrzewaniem. Montowany jest on na stałe w ścianie, skąd można regulować temperaturą. Podczas zakupów w firmie TERMOFOL można skorzystać z podpowiedzi naszych ekspertów, którzy pomogą w wyborze odpowiedniego termoregulatora do danej folii grzewczej.

2
Rożnica pomiędzy folia grzewczą a matą grzewczą

Folia grzejna w przeciwieństwie do klasycznych kabli lub mat grzewczych grzeje całą powierzchnią a nie tylko miejscowo przez przewód o wysokiej temperaturze, dzięki temu możemy zainstalować ją pod każdą nawierzchnią. Folia grzewcza zużywa o 50% mniej energii elektrycznej niż tradycyjna mata grzewcza.

3.
Czy mogę zamontować folie pod meblami?

Folie grzewczą instalujemy wyłącznie pod meblami, które posiadają nóżki o wysokości minimum 3cm. Zabroniona jest instalacja pod zabudową stałą np pod meblami kuchennymi, czy meblościanką.

4
Czy folia grzewcza jest szkodliwa?

Folia grzewcza jest produktem bezpiecznym, została ona przebadana przez jednostki badawcze akredytowane przez Komisję Europejską.

POPRACUJMY RAZEMSUNBRAKS

ZAPRASZAMY
Pon- Sob 8.00 - 18.00
ADRES
Sunbraks Sp. z o.o.
Strachocin 12A
73-110 Strachocin
KONTAKT TEL:
507 421 668
NAPISZ DO NAS
info@sunbraks.pl